منبع تغذیه کننده ی سمعک ها، باتری ها می باشد که اصطلاحا به آن ها سل هم گفته می شود. از جمله ویژگی های مهم باتری ها می توان به ولتاژ، میزان ظرفیت و اندازه اشاره نمود. رایج ترین نوع باتری ها، باتری های روی – هوا(Zinc-Air) می باشند. این نوع باتری ها صرفنظر از نوع اندازه ای که دارند؛ 1.5 ولت ولتاژ را تولید نمایند.
 
 در طی استفاده از سمعک ها ( ویا حتی برداشتن روکش از روی آن ها)، از میزان یون روی موجود کاسته شده ، طول عمر باتری کاسته شده، قدرت و وضوح صدا کاهش و بالعکس بر اعوجاج صداها افزوده خواهد شد.
معمولا باتری ها موقع به اتمام رسیدن، یک صدای بوق هشدار مانند بلندی (نظیر صدای فرکانس پایین با شدت بالا) را تولید می نمایند که به کاربر سمعک این هشدار را می دهند که عمر باتری شان به سر آمده است. البته در برخی دیگر از سمعک ها، با کاهش میزان ولتاژ باتری و رسیدن به یک حد خاص، بصورت خودکار خاموش خواهند شد.
سمعک های جیبی از باتری های AA و  AAA (باتری های معمول مورد استفاده در کنترل تلویزیون یا ساعت دیواری) تغذیه می شوند که معمولا جنس شان منگنز دی اکسید می باشد.
گاها به جای روی در باتری های معمول سمعک ها، از فلز لیتیم استفاده می شود که می تواند ولتاژی به بزرگی 3 ولت را تولید نماید، هر چند که گران قیمت تر می باشد.
باتری های بزرگتر معمولا حاوی مواد الکترودی بیشتری نیز هستند، بنابراین از طول عمر بالاتری نیز برخوردارند. ظرفیت باتری ها را معمولا بر حسب میلی آمپر ساعت نشان می دهند. برای مثال یک باتری با ظرفیت 100 میلی آمپر، می تواند تغذیه ی 0.5 میلی آمپری یک مدار را به مدت 200 ساعت تامین نماید.

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار سمعک و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

دفتر مرکزی

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 4

tel

10-11 26 85 88 (9821+)

mail

mail

کلینیک

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 15

tel

49 360 860 (9821+)

mail

mail

Off Canvas Menu

سمعک- بهترین سمعک - سمعک هوشمند- سمعک ارزان-سمعک -میکروسون- میکروسون- سمعک خوب-سمعک سالمندان- سمعک مطمعن-سمعک های میکروسون-میکروسون و سمعک - سمعک برتر- سمعک دیجیتال- سمعک استارکی- سمعک زیمنس- سمعک آلمانی- سمعک امریکایی-سعک میکروسون-نماینده انحصاری شرکت میکروسون اسپانیا در ایران (microson)