عده‌ای از افراد مبتلا به وزوز گوش معتقدند كه صدای مزاحم، خواب آنها را مختل كرده است. برای حل این مشكل موارد زیر را به شما پیشنهاد می ‌كنیم:
1. هنگامی كه در رختخواب هستید، از یك صدای ملایم استفاده كنید. این صدای ملایم می ‌تواند شامل یك موزیك آرام، رادیو و یا حتی صدای فن باشد. توجه كنید: گوش دادن به صداهای بلند خواب شما را مختل می ‌سازد.
2. میزان كافئین مصرفیخود را در طی روز كم كنید و از مصرف كافئین در شب بپرهیزید.
3. در طول روز ورزش كنید، ولی از انجام ورزش یا فعالیت‌های سنگین نزدیك به زمان خواب خودداری كنید.
4. ذهن خود را از مسائل و فعالیت‌های انجام شده در آن روز خالی كنید و هر شب 10 دقیقه قبل از خواب برنامه‌های روز بعد را بنویسید. دقت كنید در این كار واقع‌گرا باشید.
 
5. نیم ساعت قبل از رفتن به رختخواب، به انجام تمرینات آرامش ‌بخش بپردازید و موزیك آرام مورد علاقه تان را گوش دهید.
6. هنگامی به رختخواب بروید كه احساس خستگی می ‌كنید نه اینكه چون ساعت خواب فرارسیده است، خود را ملزم به رفتن به رختخواب كنید، ولی بكوشید تا هر روز صبح در ساعت مشخص و ثابتی از خواب برخیزید.
7. این اندیشه را كه رختخواب مساوی است با خواب، ملكه ی ذهنتان كنید.
8. چنانچه تا 20 دقیقه بعد از رفتن به رختخواب خوابتان نبرد، وحشت زده و نگران نشوید. برخیزید به اتاق‌های دیگر بروید و فعالیت‌های سبكی كه به تفكر و تمركز نیازی ندارند، انجام دهید تا زمانی كه احساس خوب ‌آلودگی كنید. سپس به رختخواب برگردید.
9. الکل مصرف نكنید. الكل چرخه ی خواب شما را مختل می ‌سازد.
10. قبل از خواب، از انجام فعالیت‌هایی كه ذهن تان را مشغول می‌ سازد، مثل گوش دادن به برنامه‌های گفت ‌و گو در تلویزیون و رادیو یا حل جدول خودداری كنید.
11.  در طول روز از چُرت زدن بپرهیزید.
12. نگران نباشید. به خاطر داشته باشید بدن شما حداقل خواب مورد نیازتان را تأمین خواهد كرد. بكوشید كه به آرامش بیشتر آن كمك كنید.

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار سمعک و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

دفتر مرکزی

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 4

tel

10-11 26 85 88 (9821+)

mail

mail

کلینیک

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 15

tel

49 360 860 (9821+)

mail

mail

Off Canvas Menu

سمعک- بهترین سمعک - سمعک هوشمند- سمعک ارزان-سمعک -میکروسون- میکروسون- سمعک خوب-سمعک سالمندان- سمعک مطمعن-سمعک های میکروسون-میکروسون و سمعک - سمعک برتر- سمعک دیجیتال- سمعک استارکی- سمعک زیمنس- سمعک آلمانی- سمعک امریکایی-سعک میکروسون-نماینده انحصاری شرکت میکروسون اسپانیا در ایران (microson)