پوشش نانویی از چه طریقی اجرایی می گردد؟
1. به شکل اسپری مانند
بدین معنا که یک لایه ی نازک پلیمری بر روی تمامی سطوح ماده قرار داده می شود. مزیت این روش جلوگیری از بروز هر گونه خراش یا خط خوردگی بر روی سطح وسیله، ساخت وسایل مقاوم در برابر رطوبت و آب، تسهیل در تمییزی اشیا و ... می باشد.

2. به شکل گاز های یونیزه شده یا پلاسما
این روش بیشتر در خصوص سمعک ها صدق می نماید و در مورد آن ها بکار برده می شود و در آن از گاز های یونیزه شده یا پلاسمایی  برای اتصال مولکولی این لایه به سطح استفاده می شود. در طی این فرایند، مونومر تبدیل به بخشی از خود ماده می گردد.
 samak-microson1
کاربرد فناوری نانو در سمعک ها:
سمعک ها اغلب نسبت به رطوبت ، تعریق، آب، تجمع سرومن و ...  حساس می باشند که این پدیده منجر به فرسودگی محفظه باتری و کاهش کارایی سمعک ها می گردد که گاها خود منجر به تحمیل هزینه های فراوانی هم به بیمار و هم ادیولوژیست می گردد.
 سمعک میکروسون

بنابراین پوشش نانویی می تواند راه حل مناسبی برای جلوگیری از آسیب دیدگی سمعک ها و مقابله در برابر عوامل خارجی گردد. در واقع به شکل یک محافظ رطوبت و گرد و غبار عمل می نماید. این پوشش به سطح سمعک متصل شده و منجر به استحکام و مقاومت بیشتر سمعک می گردد. بهر حال اگر که سطح سمعک برداشته شود، پوشش نانویی نیز در سطح مذکور برداشته می شود.
فناوری پوشش نانویی در حال حاضر تنها در اختیار شرکت های بزرگ تولید کننده سمعک می باشد، ولی باید مد نظر داشت که الزاما تمامی این فناوری ها منجر به  ایجاد یک مقدار کارایی و محافظت یکسان نمی شود. برخی شرکت ها استفاده از این پوشش را تنها محدود به برخی رده های خاص ( و اغلب گرانقیمت) خود نموده اند که ممکن است همین مسئله سبب شود تا افراد با توانایی مالی پایین قادر به استفاده از مزایای این فناوری جدید و سودمند نشوند.
همچنین ممکن است در برخی شرکت ها استفاده و کاربرد این فناوری محدود به قطعات خاصی از سمعک شده باشد و در شرکت های دیگر محدودیت وجود نداشته و کل اجزای سمعک از آن استفاده نمایند.

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار سمعک و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

دفتر مرکزی

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 4

tel

10-11 26 85 88 (9821+)

mail

mail

کلینیک

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 15

tel

49 360 860 (9821+)

mail

mail

Off Canvas Menu

سمعک- بهترین سمعک - سمعک هوشمند- سمعک ارزان-سمعک -میکروسون- میکروسون- سمعک خوب-سمعک سالمندان- سمعک مطمعن-سمعک های میکروسون-میکروسون و سمعک - سمعک برتر- سمعک دیجیتال- سمعک استارکی- سمعک زیمنس- سمعک آلمانی- سمعک امریکایی-سعک میکروسون-نماینده انحصاری شرکت میکروسون اسپانیا در ایران (microson)