انتخاب سمعک برای کسی که اولین بار می خواهد از آن استفاده کند، بسیار دشوار است.
این فرد باید با تمام امکانات سمعک و نیازهای شنوایی خود آشنا باشد و بر این اساس، اقدام به خرید سمعک مناسب کند. همچنین فرد باید در نظر داشته باشد که با استفاده از سمعک، معجزه ای رخ نمی دهد، بلکه بخشی از مشکلات کم شنوایی اش برطرف می شود. طی یک ماه اول استفاده از سمعک، هر گونه مشکل و سوال خود را یادداشت کنند و از کارشناس شناسی بپرسید.


این سمعک های درون گوشی یا نامرئی برای افرادی مناسب هستند که کم شنوایی خفیف یا متوسط دارند. همچنین افرادی که نمی خواهند سمعک شان دیده شود، می توانند از این نوع سمعک ها استفاده کنند، زیرا در داخل گوشمشخص نیست.

مزایای این نوع سمعک ها
- استفاده از این سمعک ها جلب توجه نمی کند و دیگران، متوجه سمعک فرد نمی شوند.
- سمعک هایی که پشت گوش نصب می شوند، هنگام وزش باد باعث می شوند فرد استفاده کننده از سمعک، از صدای هوهوی باد احساس ناراحتی می کند. اما این نوع سمعک ها به دلیل قرار گرفتن در داخل کانال گوش، صدای باد را تقویت نمی کنند.
- فرد استفاده کننده از این نوع سمعک به راحتی می تواند از امکانات تلفن سمعک نیز استفاده کند. تنها با فشار دادن دکمه ریموت سمعک به قسمت برنامه تلفن می رود (امروزه در بسیاری از سمعک ها امکاناتی از قبیل تلفن بر روی سمعک نصب می شود)

معایب استفاده از این نوع سمعک ها:
- بهتر است کودکان از این نوع سمعک استفاده نکنند، زیرا به دلیل کوچک بودن اندازه این نوع سمعک ها، امکان دارد که کودک آن را ببلعد.
- افرادی که کاهش شنوایی شدید دارند نمی توانند از این نوع سمعک ها استفاده کنند.
به دلیل اینکه این نوع سمعک ها مطابق با اندازه کانال گوش ساخته می شوند و کودکان روز به روز در حال رشد هستند، باید چندین بار سمعک را عوض کنند که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار سمعک و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

دفتر مرکزی

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 4

tel

10-11 26 85 88 (9821+)

mail

mail

کلینیک

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 15

tel

49 360 860 (9821+)

mail

mail

Off Canvas Menu

سمعک- بهترین سمعک - سمعک هوشمند- سمعک ارزان-سمعک -میکروسون- میکروسون- سمعک خوب-سمعک سالمندان- سمعک مطمعن-سمعک های میکروسون-میکروسون و سمعک - سمعک برتر- سمعک دیجیتال- سمعک استارکی- سمعک زیمنس- سمعک آلمانی- سمعک امریکایی-سعک میکروسون-نماینده انحصاری شرکت میکروسون اسپانیا در ایران (microson)