حلزون انسان در حدود بیست هفتگی جنینی از عملکرد طبیعی مشابه بزرگسالان برخوردار است. اولین محققانی که عملکرد شنوایی را در جنین مورد ارزیابی قرار دادند. تون های خالص فرکانس بالا از طریق میکروفون قرار گرفته بر روی شکم مادر به جنین ارائه می شود. مشاهده شد که ضربان قلب جنین در پاسخ به محرک صوتی بعد از بیست هفتگی افزایش می یابد.
این بدان معناست که نوزاد در زمان تولد حداقل چهار ماه است که اصوات را می شنود. درک این موضوع که جنین از نظر فیزیولوژیکی قادر به پاسخ دهی اصوات است بسیار مهم می باشد ولی چگونگی ایجاد پاسخ و اندازه گیری آن کار بسیار سختی است.
در یک مطالعه رفلکس auropalpebral را در 236 جنین انسان برای بررسی ناشنوایی مشاهده کردند. محرک های اکوستیکی ارتعاشی به دیواره شکم مادر و در جایی که در مقابل گوش جنین قرار دارد، ارائه شد و باز بسته شدن چشم جنین با تصویربرداری اولتراسوند مشاهده گردید. نتیجه: این رفلکس در حدود 24-25 هفتگی در جنین نرمال رخ می دهد.
نوزاد در بدو تولد قادر به تمایز صدای مادر بوده و صدای مادر را به صدای دیگران ترجیح می دهد.


عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار سمعک و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

دفتر مرکزی

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 4

tel

10-11 26 85 88 (9821+)

mail

mail

کلینیک

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 15

tel

49 360 860 (9821+)

mail

mail

Off Canvas Menu

سمعک- بهترین سمعک - سمعک هوشمند- سمعک ارزان-سمعک -میکروسون- میکروسون- سمعک خوب-سمعک سالمندان- سمعک مطمعن-سمعک های میکروسون-میکروسون و سمعک - سمعک برتر- سمعک دیجیتال- سمعک استارکی- سمعک زیمنس- سمعک آلمانی- سمعک امریکایی-سعک میکروسون-نماینده انحصاری شرکت میکروسون اسپانیا در ایران (microson)