avarezاستفاده از ارزیابی موثر نیاز به اطلاعاتی در مورد کودک ، والدین و مشکل کودک دارد. کسب اطلاعات در این زمینه از طریق تاریخچه گیری انجام می شود.توانبخشی و ارزیلبی ادیولوژیک نیاز به کنترل رفتار دارد. برای کنترل رفتار، ادیولوژیست باید کودک، والیدن و مشکل را درک کند. این نیازها را با یک تاریچه گیری صحیح می توان برطرف کرد.
همچنین زمان تاریخچه گیری فرصت مناسبی را برای ایجاد رابطه مناسب با والدین و کودک ایجاد می کند.
تاریخچه گیری از طریق استفاده از فرم اطلاعات اولیه تسهیل می شود. این فرم را والیدن قبل از انجام آزمون می تواندد پر کنند. این فرمها باید تا حد ممکن خلاصه بوده و هدف آن ایجاد مناسب ترین اطلاعات برای شناسایی کودک، تعیین خواسته های والدین از ارزیابی ها و... می باشد.
یک اشتباه رایج: سوالاتی از والدین به طور شفاهی پرسیده شود که چند دقیقه پیش توسط والدین در فرم تاریخچه گیری به انها پاسخ داده شده است.
در تفسیر برخی نشانه ها به عنوان شنوایی نرمال باید احتیاط صورت گیرد. یک کودک کم شنوا در 3-2 ماهه Cooing کاملا طبیعی دارد، با صدای بلند در 4 ماهگی می خندد، قبل از 6 ماهگی دو صدا را Babble می کند، چیزهایی شبیه به ”ماما“ در 9 ماهگی می گوید و در 12 ماهگی چیزهایی شبیه به ”دا دا“ می گوید.
والدین کودک ناشنوایی در کلینیک اصرار داشتند که کودکشان در یک سالگی شنوایی طبیعی داشته است. زیرا او در یک سالگی ماما و دا دا را ادا می کرد. این در حالی است که تصاویر رادیوگرافی در حین تولد این کودک نشان از ناهنجاری کامل استخوانی در گوش داخلی و عدم وجود شنوایی دارد.

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار سمعک و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

دفتر مرکزی

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 4

tel

10-11 26 85 88 (9821+)

mail

mail

کلینیک

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 15

tel

49 360 860 (9821+)

mail

mail

Off Canvas Menu

سمعک- بهترین سمعک - سمعک هوشمند- سمعک ارزان-سمعک -میکروسون- میکروسون- سمعک خوب-سمعک سالمندان- سمعک مطمعن-سمعک های میکروسون-میکروسون و سمعک - سمعک برتر- سمعک دیجیتال- سمعک استارکی- سمعک زیمنس- سمعک آلمانی- سمعک امریکایی-سعک میکروسون-نماینده انحصاری شرکت میکروسون اسپانیا در ایران (microson)