samakaghabغالب کودکان با سندرم داون علاوه بر مشکلات یادگیری، مشکلاتی در دیگر زمینه ها نیز دارند. کم شنوایی یکی از شایع ترین مشکلات در کودکان با سندرم داون است . در صورت تشخیص کم شنوایی ، نخستین اقدام استفاده از سمعک/تجهیزات کمک شنوایی است.  سمعک برای اغلب کم شنوایی ها مفید است . نوع سمعک مناسب برای فرزندتان بسته به نوع و میزان کم شنوایی متفاوت است.
سمعک اصوات را پیش از رسیدن به گوش تقویت می کند. سمعک انواع و مدلهای مختلفی ارد . بیشتر کودکان از سمعکهای پشت گوشی برای هر گوش می توانند استفاده کنند. سمعک در قسمت بالای لاله گوش قرار می گیرد و به قالبی وصل می شود که در گوش کودک کاملاً جا می گیرد . بسیاری از کودکان با سندرم داون بخوبی قادر به استفاده از سمعکهای پشت گوشی هستند.
معمولاً لاله گوش کودکان باسندرم داون بسیار نرم و کوچکی است بنابراین گذاشتن سمعک پشت گوشی برایشان بسیار مشکل است. کودکان با سندرم داون در عین حال معمولاً مجرای گوش بسیار باریکی نیز دارند . این امر سبب می شود جا گذاشتن قالب گوش برایشان مشکل باشد و همچنین جرم گوش حتی به میزان کم سبب مسدود شدن مجرای گوش آنها می شود.
مجرای گوش باریک و تجمع جرم گوش سبب می شود گذاشتن سمعک پشت گوشی برای برخی کودکان با مشکل روبرو می شود زیرا صدای تقویت شده توسط سمعک یا با جرم گوش یا با دیواره های مجرا برخورد می کند و در نتیجه سمعک آنها صدای سوت می دهد.

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار سمعک و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

دفتر مرکزی

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 4

tel

10-11 26 85 88 (9821+)

mail

mail

کلینیک

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 15

tel

49 360 860 (9821+)

mail

mail

Off Canvas Menu

سمعک- بهترین سمعک - سمعک هوشمند- سمعک ارزان-سمعک -میکروسون- میکروسون- سمعک خوب-سمعک سالمندان- سمعک مطمعن-سمعک های میکروسون-میکروسون و سمعک - سمعک برتر- سمعک دیجیتال- سمعک استارکی- سمعک زیمنس- سمعک آلمانی- سمعک امریکایی-سعک میکروسون-نماینده انحصاری شرکت میکروسون اسپانیا در ایران (microson)