boa4

ادیومتری مشاهده رفتاری (BOA) در 7 تا 9 ماهگی:
مرحله explore-everything-in- the-mouth: ادیولوژیست با تجربه فقط اشیا تمیز را به کودک می دهد. کودک از غریبه ها خجالت می کشد و مدتی طول می کشد تا به شما نزدیک شود. نوزاد با حرکت دست احتمالا می تواند به ”بای بای“ پاسخ دهد ولی حتما به تشویق هایی نیاز دارد.
کودک 7-9 ماهه می تواند منبع صوتی قرار گرفته در زیر سطح چشم را به طور غیر مستقیم ردیابی کند(indirect fixation). کودک در این سن از بینایی بسیار تیزی برخوردار است. بنابراین قبل از ارائه محرک صوتی یا صداساز توجه بینایی کودک باید جلب شود.
حداقل سطح پاسخ در این سن حدود 15 دسی بل  برای گفتار می باشد.
کودک باید آرام و ساکت در آغوش والدین بنشیند و با یک اسباب بازی بی صدا یا چند مکعب سرگرم شود.ادیولوژیست باید قبل از ارائه محرک آرامش و سکوتی را ایجاد نماید و از لحظه طلایی برای ارائه محرک آگاه باشد. در صورتی که کودک هنوز به دنبال کشف محیط است، یا غرق در اسباب بازی بی صدا است، هنوز زمان مناسب برای ارائه محرک فرا نرسیده است. در این موارد  صبر کنید تا کودک کاملا ارام و ساکت شود و در مورد دومی اسباب بازی کودک را عوض کنید.
ارائه محرک های گفتاری میدان صوتی کالیبره که مدام از یک بلندگو به بلندگوی دیگر منتقل می شود، باعث چرخش سر کودک از یک طرف دیگر به دیگری می شود(همانند تماشای مسابقه تنیس). البته بدون تقویت خیلی به طول نمی انجامد. کودک می تواند صداسازی های ریتمیک(oh-oh) توسط ادیولوژیست را تقلید نماید.


عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار سمعک و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

دفتر مرکزی

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 4

tel

10-11 26 85 88 (9821+)

mail

mail

کلینیک

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 15

tel

49 360 860 (9821+)

mail

mail

Off Canvas Menu

سمعک- بهترین سمعک - سمعک هوشمند- سمعک ارزان-سمعک -میکروسون- میکروسون- سمعک خوب-سمعک سالمندان- سمعک مطمعن-سمعک های میکروسون-میکروسون و سمعک - سمعک برتر- سمعک دیجیتال- سمعک استارکی- سمعک زیمنس- سمعک آلمانی- سمعک امریکایی-سعک میکروسون-نماینده انحصاری شرکت میکروسون اسپانیا در ایران (microson)