boa3ادیومتری مشاهده رفتاری (BOA) در 4 تا 7 ماهگی:
هنگامی که نوزاد از سن 4 ماهگی عبور می کند، گام بزرگی به سوی بلوغ شنوایی برداشته است. نوزاد شروع به چرخاندن سر و چشمها به سوی منبع صوتی می کند. می تواند از سطح شدت گفتاری 20 دسی بل HL آگاه شود.
چرخش سر در 4 ماهگی متزلزل است و احتمالا 90 درجه نخواهد بود.
در 6 ماهگی چرخش افقی کاملا صورت می گیرد ولی مکان یابی برای اصوات بالاتر و پایین تر اتفاق نمی افتد.
قبل از شروع آزمون، ادیولوژیست باید از حدت بینایی کودک آگاه باشد.آیا نوزاد یک شی نورانی را دنبال می کند؟آیا نوزاد تماس چشمی مناسبی با ادیولوژیست دارد؟
آزمون مکان یابی صوت را می توان با نشاندن نوزاد در دامان والدین و روبروی ادیولوژیست انجام داد.ادیولوژیستی که به تنهایی کار میکند، در جلوی نوزاد زانو زده و  اسباب بازی صداساز را که قبلا از محدوده دید کودک خارج شده است را به صدا در می اورد(مثلا در زیر صندلی والدین).
یک اسباب بازی غیرفعال یا بی صدا و یا یک کتاب برای سرگرمی به کودک داده می شود.
به والدین آموزش دهید که با کودک صحبت نکنند، در طی آزمون هیچ اشاره ای به وجود پاسخ نکنند و هیچ نویز مفرطی ایجاد ننمایند. برخی از محققان برای جلوگیری از دخالت والدین در روند آزمون استفاده از محافظ های شنوای بر گوش آنها را توصیه می کنند.
در این سن همچنین می توان از گفتار و محرک های باریک باندی که از طریق بلندگوها ارائه می شود استفاده نمود(با تکنیک مکان یابی).
علاوه برمشاهدات رفتاری همچنین امکان شرطی سازی برای تقویت چرخش سر وجود دارد.بلندگوها معمولا در زاویه 45 درجه از سر قرار دارند.به طور معمول این محرک های صوتی از طریق یک بلندگو ارائه می شود تا جایی که چرخش سر ایجاد شود. سپس محرک دیگری از طریق بلندگوی دیگر در سمت مقابل  ارائه می شود تا چرخش سر را در زاویه مقابل ایجاد نماید.
در حدود 6 ماهگی، م.حرک گفتاری موثر استقاده از نام کودک است (مثلا میلاد،سلام! میلاد سلام! یا میلاد،این ور رو نگاه کن!). در هفت ماهگی نوزاد ممکن است به محرک های گفتاری همچون ”بای بای“ پاسخ دهد.
پاسخ استارتل در سطح 65 دسی بل HL را همچنین می توان در انتهای آزمون انجام داد: محرک گفتاری ناگهانی از طریق سیستم بلندگوی میدان صوتی به نوزاد نشسته بر روی زانوهای مادر ارائه می شود. نوزاد تا حد ممکن باید ازاد باشد تا به سیگنال استارتل پاسخ ناگهانی را نشان دهد. فقدان یک پاسخ استارتل همراه با رفتارهای متناقض در آزمونهای مکان یابی، شاخص وجود کم شنوایی شدید تا عمیق است و انجام آزمون های تکمیلی توصیه می شود

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار سمعک و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

دفتر مرکزی

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 4

tel

10-11 26 85 88 (9821+)

mail

mail

کلینیک

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 15

tel

49 360 860 (9821+)

mail

mail

Off Canvas Menu

سمعک- بهترین سمعک - سمعک هوشمند- سمعک ارزان-سمعک -میکروسون- میکروسون- سمعک خوب-سمعک سالمندان- سمعک مطمعن-سمعک های میکروسون-میکروسون و سمعک - سمعک برتر- سمعک دیجیتال- سمعک استارکی- سمعک زیمنس- سمعک آلمانی- سمعک امریکایی-سعک میکروسون-نماینده انحصاری شرکت میکروسون اسپانیا در ایران (microson)