انجام ارزیابی های رفتاری شنوایی در نوزادان

arzyabi1فن آوری های مدرن گزینه های در دسترس بسیاری برای آزمون شنوایی نوزادان و کودکان جوان فراهم آورده است. با این وجود هنوز نیاز به ارزیابی های شنوایی رفتاری وجود دارد.  بیشتر ازمون های الکتروفیزیولوژی به تجهیزات گران و وقت زیاد نیاز دارند. پاسخ های کاذب در این آزمونها نتایج را تحت تاثیر قرار می دهد.
آزمون های الکتروفیزیولوژی آزمون های واقعی شنوایی نیستند و بنابراین هیچ گاه جایگزین آزمون های رفتاری نخواهند شد. بنابراین هر ادیولوژیستی باید به کاربرد و فهم آزمون های رفتاری احاطه کامل داشته باشد.تجربه در حیطه ادیولوژی اطفال نشان می دهد که یک مجموعه آزمون برای بررای ارزیابی کودکان وجود دارد و نیاز است که پروتکل های آزمون برای هر کودک جداگانه در نظر گرفته شود.
تا زمانی که آستانه های فرکانس ویژه برای فرکانس های 4000-250 هرتز به دست نیامده، ارزیابی شنوایی کودکان کامل نیست. بنابراین ممکن است بیش از یک جلسه برای ارزیابی آستا نه ها نیاز باشد. هر چه سن کودک افزایش یابد، نتایج آزمون های شنوایی دقیق تر می شود.

محققان استفاده از اصل مجموعه آزمون ها یا  Cross-check را برای نوزادان توصیه کردند. استفاده از یک مشاهده رفتاری ساده می تواند منجر به تشخیص غلط و نهایتا درمان اشتباه شود. در اصل Cross-check از روش های الکتروفیزیولوژی همچون ABR، OAE و تمپانومتری به عنوان کراس چک نتایج آزمون های رفتاری استفاده می شود.
آزمون های رفتاری محدودیت ها و مشکلات آزمون های الکتروفیزیولوژی را ندارد و برعکس. ادیولوژیست باید در استفاده از ازمون ها انعطاف پذیری و مهارت داشته باشد.
در انجام آزمون های رفتاری استفاده از اینسرت به جای هدفون توصیه می شود.

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار سمعک و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

دفتر مرکزی

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 4

tel

10-11 26 85 88 (9821+)

mail

mail

کلینیک

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 15

tel

49 360 860 (9821+)

mail

mail

Off Canvas Menu

سمعک- بهترین سمعک - سمعک هوشمند- سمعک ارزان-سمعک -میکروسون- میکروسون- سمعک خوب-سمعک سالمندان- سمعک مطمعن-سمعک های میکروسون-میکروسون و سمعک - سمعک برتر- سمعک دیجیتال- سمعک استارکی- سمعک زیمنس- سمعک آلمانی- سمعک امریکایی-سعک میکروسون-نماینده انحصاری شرکت میکروسون اسپانیا در ایران (microson)