نکات مهم برای تشویق کودکان به استفاده از سمعک_بخش اول

  • nokatbabyپیش از آنکه قالب را در گوش کودک بگذارید ، چند دقیقه آن را در دست تان نگهدارید. با این کار ، قالب گرم می شود و به کودک شوک وارد نمی شود. همچنین نرمتر می شوند و راحت تر داخل گوش قار می گیرند در نتیجه کودک احساس بهتری پیدا می کند.
  • می توانید پیش از آنکه نوزاد یا کودک تان از خواب بلند شود، سمعک را بگذارید تا هنگام بیدار شدن سمعک در جای خودش قرار گرفته باشد.
  • هرگز نوزاد یا کودک خردسال را با سمعک تنها نگذارید زیراممکن است آنرا در دهان خود بگذارد.
  • سعی کنید سمعک گذاشتن را بخشی از برنامه لباس پوشاندن و در آوردن کودک جا بیندازید.
  • زمانی که کودک از خواب بلند می شود سمعک را روی گوشش بگذارید و زمانی که به خواب می رود سمعک را بردارید. در اینصورت برای کودک خیلی طبیعی جلوه میکند که هرگاه از خواب بیدار شد سمعک بزند.
  • زمان سمعک گذاشتن کودک را بتدریج طولانی کنید. ابتدا چند بار در روز هر بار به مدت چند دقیقه برایش سمعک بگذارید. اگر چندین بار در روز سمعک را برایش گذاشته اید و هر بار چند ثانیه بعد آنرا پرتاب کرده است و به شما استرس وارد کرده ا ست دیگر برایش سمعک نگذارید و به او استراحت بدهید. زیرا کودک استرس شما را احساس می کند و این امر کار را مشکل تر می سازد : بنابراین چند ساعت بعد یا روز بعد زمانی که هر روز آرامش داشتید دوباره امتحان کنید.
  • چیزی مثلاً یک اسباب بازی برای پرت کردن حواس کودک آماده داشته باشید . حتی می توانید یک اسباب بازی را فقط به زمان سمعک گذاشتن او اختصاص دهید.
  • اگر کودکتان احساس ناراحتی یا درد کند سمعک را برمیدارد.
  • اگر متوجه شدید کودک پس از شنیدن صداهای بلند یا به دلیل احساس درد سمعک را بر می دارد یا ا گر کودک پس از شنیدن صداها چشمک می زند با ادیولوژیست مشورت کنید تا سمعک را برایتان تنظیم کند.
  • سمعک را در یک جای مخصوص و امن نگهدارید . اگر خودش سمعک را برمیدارد. هر بار او را به جای خاصی ببرید تا سمعک را پس از درآوردن آنجا بگذارد. او به تدریج متوجه می شود سمعک جای خاصی دارد . به این ترتیب هر وقت سمعک روی گوش کودک نبود ، نیازی نیست همه جا را به دنبال آن بگردید .

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار سمعک و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

دفتر مرکزی

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 4

tel

10-11 26 85 88 (9821+)

mail

mail

کلینیک

address

میدان فاطمی، ابتدای خ جویبار، ک میرهادی شرقی، پ 23، واحد 15

tel

49 360 860 (9821+)

mail

mail

Off Canvas Menu

سمعک- بهترین سمعک - سمعک هوشمند- سمعک ارزان-سمعک -میکروسون- میکروسون- سمعک خوب-سمعک سالمندان- سمعک مطمعن-سمعک های میکروسون-میکروسون و سمعک - سمعک برتر- سمعک دیجیتال- سمعک استارکی- سمعک زیمنس- سمعک آلمانی- سمعک امریکایی-سعک میکروسون-نماینده انحصاری شرکت میکروسون اسپانیا در ایران (microson)